Sport

Leicster shpallet kampion i “FA CUP”

Leicster City u shpall kampion i “FA CUP”, pasi mposhti

Malisheva hyn për herë të parë në Superligë (VIDEO)

Skuadra e Malishevës ka arritur që të bëhet kampion i

22 mijë fansa nuk e presin mirë fillimin e Finales

Wembley mirëpriti 22,000 shikues në një ngjarje pilot nga qeveria

Juventus po udhëheq 2:1 kundër Interit

Pjesa e parë e derbit të javës së 37-të në

Rajoni & Bota

Izraeli sulmon zyrat e AP dhe Al Jazeera (VIDEO)

Kulla Jala, ndërtesë në Gaza në të cilën vepronin gazetarë

10 të vrarë në Gazë, fëmijë e gra (VIDEO)

Pak orë para sulmit, Associated Press i tregoi botës tmerrin

Lajçak thotë se Mali i Zi mund të jetë vendi

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje

Seychelles përjeton shpërthim të COVID-19

Ndërsa shtetet tjera po luftojnë për të siguruar vaksina të

Shneta

Pasi i operoi bajamet, gruaja zgjohet me theksin irlandez

Një grua australiane u zgjua më një theks irlandez, dhjetë ditë pasi kishte bërë një operacion për të larguar bajamet. Angie Yen, një dentiste nga Brisbane, vuri re se zëri i saj kishte ndryshuar në