Ekonomi

Rajoni & Bota

Shneta

Sport

Tech

Huawei mund të lançojë një telefon të palosshëm për të rivalizuar Samsung Galaxy Z Flip 3

Huawei tashmë është futur në garën e telefonave të palosshëm me Huawei Mate Xs dhe Mate X2, por mund të ndryshojë drejtim me përpjekjen e radhës: thashethemet më të fundit janë se Huawei së shpejti do të lansojë një pajisje që mund të rivalizojë Samsung Galaxy Z Flip 3.  Ky lajm vjen nëpërmjet burimeve në platformën kineze të mediave sociale Weibo (nëpërmjet Notebookcheck.net), dhe prodhimi masiv me sa duket ka filluar tashmë në telefonin e ri.  Kjo do të thotë se mund të zbulohet zyrtarisht para fundit të vitit.  Nuk ka më shumë informacione se si do të duket ky telefon dhe i vetmi detaj është se telefoni i palosshëm do të vijë me një dizajn të mirë dhe një skemë “të pasur” ngjyrash.  Duket sikur telefoni inteligjent i ri do të bëhet për të tërhequr vëmendjen.  Kjo nuk është hera e parë që kemi dëgjuar thashethemet për një telefon të palosshëm Huawei ndërkohë që rrjedhjet e fundit kanë sugjeruar që celulari i ardhshëm mund të quhet Huawei Mate V kur të shfaqet.  Për shkak të kufizimeve të vazhdueshme tregtare që SHBA...

Ekipi shqiptar ‘BLINK’ shënon rritje rekorde – futet në top 30-shën e ekipeve më të forta në botë për CS:GO

 Ekipi shqiptar i CS:GO, BLINK ka shënuar një rritje rekorde në renditjen botërore të lojës së njohur.  Ekipi BLINK në renditjen botërore që u bë me 22 nëntor ishte në vendin e 34-të dhe pas disa fitoreve ata janë ngjitur në këtë renditje dhe tashmë janë në vendin e 28-të të CS:GO.  Sot, ekipi shqiptar përsëri do t’i zhvillojë dy ndeshje dhe në rast se fitojnë, ata shumë lehtë mund të ngjiten edhe më lartë.  BLINK do të luajë kundër Copenhagen Flames dhe LDLC.  Ekipi i BLINK përbëhet nga Flatron Halimi (juanflatroo), Genc Kolgeci (gxx-), Sener Mahmuti (SENER1), Rigon Gashi (rigoN), dhe Dionis Budeci (sinnopsyy).