Mungon Kurti, PDK dhe LDK lëshojnë sallën e Kuvendit

 Mungon Kurti, PDK dhe LDK lëshojnë sallën e Kuvendit

Grupet parlamentare të PDK-së dhe LDK-së kanë lëshuar sallën e Kuvendit me arsyen se mungon kryeministri Albin Kurti.

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca tha se kryeministri ka qëndruar në sallë për tri orë për t’iu përgjigjur pyetjeve të tyre, njofton Klan Kosova.

Seanca është thirrur për të diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi.

Advertisement
Advertisement

Të ngjashme