Category Archives: Sport

Sot hidhet shorti për grupet e Euro 2024, Shqipëria mëson fatin e saj

Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do [...]

Dita e ndeshjeve në Albi Mall Superligën e Kosovës, dy përballje interesante në orar

Sot (e shtunë) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje interesante në kuadër të [...]

Shkëlqejnë Dardanet, deklasojnë Bullgarinë

Shkëlqejnë Dardanet, deklasojnë Bullgarinë Kosova.info – Drejt, shpejt, guximshëm… 15 vite me ju! Kombëtarja e [...]

Trepça-Besa Famgas, kryederbi i fundjavës

Trepça-Besa Famgas, kryederbi i fundjavës Kosova.info – Drejt, shpejt, guximshëm… 15 vite me ju! Fituesja [...]

Tërhiqet shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës

Është tërhequr shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës në futboll, gare kjo [...]

Superliga e basketbollit rikthehet me disa duele të zjarrta

Fundjava do të sjellë përballje interesante në elitën e basketbollit të Kosovës. Kjo xhiro do [...]

Felix: Te Barça gjithmonë duhet të luash mirë

Sulmuesi portugez, Joao Felix, ka thënë se është i lumtur me golin e shënuar dhe [...]

Klopp: Kishte gjera të mira, por kishte edhe gjëra që nuk më pëlqyen

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është shprehur i kënaqur me fitoren dhe paraqitjen e skuadrës [...]

Gattusso pas fitores se ‘çmendur’ ndaj Ajaxit: Pashë një ekip të guximshëm

Marseille mbrëmë mundi Ajaxin (4-3), në “Velodrome” në një sfidë të “çmendur” në kuadër të [...]

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

Dy gjigantët anglez, Manchester United dhe Arsenal janë duke vazhduar rivalitetin edhe jashtë fushës së [...]