Category Archives: Shëndetësi

Si ndikon uji i detit në shëndetin tonë

Që nga kohërat e lashta, njerëzit e kanë ditur se deti ka një efekt pozitiv [...]

Sytë janë tregues të këtyre sëmundjeve

Secila pjesë e trupit tregon ndonjë sëmundje në trupin tonë, mirëpo sytë tregojnë në mënyra [...]

Ushqimet që mund të shkaktojnë aromë të keqe të trupit

Ju mund të keni provuar çdo deodorant dhe sapun për të mbajtur nën kontroll erën [...]

Se si e trajtoni fëmijën tuaj, tregon shumë për ju

Shkruan: Albina Hyseni Para se të rrahni fëmijën tuaj, ose t’i jepni vetes dhimbje koke [...]

Pse duhet të hani vezë të ziera në mëngjes?

Të ngrënit vezë në mëngjes sjellë një mal me përfitime shëndetësore, falë proteinave dhe yndyrnave [...]

Ushqimet që preferohen për qarkullim më të mirë të gjakut

Qarkullimi i mirë i gjakut mund të krahasohet me një impiant të mirë hidraulik, që [...]

Përfitimet e vitaminës D dhe rreziku nga mungesa e saj

Vitamina D ndihmon trupin tuaj të përthithë dhe të përdorë kalciumin, i cili u jep [...]

Këto janë gabimet që bëhen në kujdesin e shëndetit të dhëmbëve

Goja është e mbushur me baktere që ngjiten tek dhëmbët tuaj dhe nëse nuk i [...]

Kujdes! Ekspertët ngrenë alarmin: Ja si ndikon konsumimi i mishit tek jetëgjatësia

Jetëgjatësia jonë ndikohet nga një kombinim mes gjenetikës dhe faktorëve të jashtëm. Në studime të [...]

3 receta të ujit detoks

Uji me përmbajtje frutash, perimesh dhe erëzash përshpejton metabolizmin. Sikur të mos mjaftonte, ndihmon në [...]