Category Archives: Shëndetësi

Kosova.info – Sallata që pastron mëlçinë

Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si [...]

A zgjoheni midis orës 3 dhe 5 të mëngjesit? Trupi juaj ju dërgon një mesazh të rëndësishëm

A ju ndodh të zgjoheni shumë shpesh, për të mos thënë çdo natë, midis orës [...]

Cila është koha e duhur për t’i larë dhëmbët?

Rutina e mëngjesit është shumë e rëndësishme për të gjithë. Zgjimi dhe fillimi i ditës [...]

Kosova.info – “Dy metoda që rrisin mundësinë e shtatzënisë”

Mjeku i njohur Obstetër-Gjinekolog, Nikita Manoku i ftuar në emisionin “Log.” në Panorama TV thotë [...]

Disa arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

Veza është një nga ushqimet më të shëndetshme për njeriun që ka pësuar një rikthim [...]

Ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës – Si ta largoni atë

Në të vërtetë, disa nga ushqimet më të mira mund të shkaktojnë erë të keqe [...]

Cilët njerëz nuk duhet të hanë kurrë mish të kuq?

Shumë studime deri më tani kanë treguar se konsumimi i rregullt i mishit të kuq [...]

Si ndikon konsumi i kafesë tek personat që vuajnë nga hipertensioni

Konsumi i dy ose më shumë filxhanëve me kafe në ditë rrit dyfish rrezikun e [...]

Çfarë i ndodh trupit nëse nuk hani fruta dhe perime

Rregulli artë i ushqyerjes së shëndetshme është që vaktet tona duhet të jenë të ylberta, [...]

Sa shpesh duhet të lahemi

Shumica prej nesh lahen çdo ditë. Disa bëjnë dush në mëngjes para punës, të tjerë [...]