Category Archives: Shëndetësi

Për të jetuar më gjatë, duhet të bëni të paktën 7 mijë hapa në ditë

Sipas një studimi të fundit, për të rritur më shumë shanset që të jetoni më [...]

Tetë ushqime me të cilat nuk shtoni peshë: Kanë pak kalori, por janë ngopëse

Asgjë nuk duhet tepruar, por këto ushqime mund t’i konsumoni me masë pa frikë se [...]

Meditoni për të mposhtur presionin e gjakut dhe stresin

Për të ulur presionin e lartë të gjakut të lidhur me stresin duhet medituar rreth [...]

Keni këtë gropë midis hundës dhe buzës së sipërme? Do të çuditeni kur të lexoni çfarë do të thotë kjo

Shumica e njerëzve janë të lindur me një formë të veçantë grope, e cila mund [...]

Shumica prej nesh nuk lajnë këtë pjesë trupi, ekspertët: Kushtojini vëmendje

Është pjesa e vetme e trupit që tre të katërtat e njerëzve nuk e lajnë [...]

Përse është mirë të hani akullore?

Ëmbëlsira e akullt dhe e këndshme mund të na freskojë, por ndikon edhe në shëndetin [...]

Arsyeja e habitshme pse njeriu humbet kujtesën

Sa herë na ka ndodhur të harrojmë ku i kemi lënë syzet, pa e kuptuar [...]

Pse sheqeri ju dëmton lëkurën?

Ngrënia e tepërt e sheqerit mund të bëjë kërdi në shëndetin e lëkurës tuaj, duke [...]

Enët plastike i rrezikojnë veshkat

Nga ato mund të konsumoni diçka të ftohtë, por kur bëhet fjalë për ushqim të [...]

Shkenca e ka vërtetuar: Motrat ju ndihmojnë të bëheni person më i mirë

Motrat ndihmojnë që personi të zhvillojë shkathtësitë sociale, siç janë komunikimi dhe kompromisi. Autori i [...]