Category Archives: Rajoni & Bota

Raportohet se ShBA-ja do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Presidenti amerikan, Joe Biden, planifikon të dërgojë në Ukrainë raketa me rreze të gjatë, për [...]

Marrëdhënia tregtare BE-Kinë “shumë e pabalancuar”

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut [...]

Netanyahu në OKB e kërcënon Iranin me sulm bërthamor, por tërhiqet shpejt

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, të premten në Kombet e Bashkuara e paralajmëroi Iranin se [...]

Votuesi rrëfen një vrasje në fletën e votimit, por policia befasohet nga ajo që zbulon

Në fletën e votimit është e pritshme që të gjesh emra kandidatësh të ndryshëm nga [...]

Një i vrarë dhe 15 të plagosur nga sulmet ruse në Kremençuk

Një person është vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur të premten si pasojë e [...]

Ngrihet aktakuzë ndaj senatorit Menendez dhe gruas së tij për ryshfet

Prokurorët federalë njoftuan të premten se kanë ngritur aktakuzë ndaj senatorit amerikan Robert Menendez, një [...]

Goditet me raketë baza detare e Rusisë në Detin e Zi

Ukraina e ka kryer një sulm të fuqishëm me raketë të premten ndaj shtabit të [...]

Zelensky: Ukraina do të nisë prodhimin e përbashkët të armëve me ShBA-në

Ukraina dhe Shtetet e Bashkuara janë pajtuar që të nisin prodhimin e përbashkët të armëve, [...]

Beteja “përmes ferrit” e një brigade ukrainase pranë Bahmutit

Faqe pyjesh të vdekura dhe fshati po aq i pajetë i Andrijivkas shtrihen në rrugën [...]

Pashinian shpreson që armenët etnikë do të mund të qëndrojnë në Karabak

Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian, tha se shpreson që armenët etnikë, që jetojnë në Nagorno-Karabak, [...]