Category Archives: Rajoni & Bota

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet – pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë ka vdekur pasi u godit nga një dem në një festival në lindje [...]

Vladimir Kara-Murza: Kundërshtari i Putinit vendoset në një burg të sigurisë maksimale në Siberi

Aktivisti i burgosur rus i opozitës, Vladimir Kara-Murza, është transferuar në një burg të sigurisë [...]

Përplasjet mes demokratëve dhe republikanëve rrezikojnë të çojnë mbylljen e pjesshme të qeverisë

Ndërsa kanë mbetur disa ditë për të miratuar buxhetin e ri të qeverisë amerikane, përplasjet [...]

Si në “filma horror”, reja e madhe mbulon qytetin brazilian – errësira përfshin gjithçka

Në rrjetet sociale është shfaqur një video e filmuar në Brazil, ku shihet kalimi i [...]

Njihuni me 5 kryeqytetet më të panjohura të Evropës

Londra, Parisi, Roma, Madridi, Vjena, Kopenhaga, janë ndër destinacionet më të njohura evropiane për udhëtarët [...]

Mot i çuditshëm, zjarr dhe breshër me përmasa të topit të tenisit godasin Sicilinë

Një stuhi e fortë me breshër ka goditur San Biaggio Platani, në zonën Agrigento, në [...]

Ukrainasit hedhin në erë anijen e ushtrisë ruse, e godasin me dron kamikaz – publikohen pamjet e sulmit

Ukrainasit këtë javë kanë sulmuar në masë të madhe anijet e flotës ruse në Detin [...]

Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Në Meksikës është arrestuar amerikan i dënuar për vrasje, i cili ishte fshehur nga policia [...]

Të paktën 15 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur nga një sulm vetëvrasës në Somali

Të paktën 15 persona janë vrarë dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur pas një [...]

Bëri falje myslimane e më pas hëngri mish derri në TikTok, burgoset gruaja indoneziane

Një gjykatë në Indonezi ka dënuar një grua për nxitje të urrejtjes fetare dhe e [...]