Category Archives: Rajoni & Bota

Kryeministri kanadez në një vizitë të papritur në Kiev

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka bërë sot një vizitë të papritur në Ukrainë. Udhëheqësi [...]

Rrëzimi i avionit në Kolumbi, katër fëmijë gjenden të gjallë në Amazon

Katër fëmijë janë gjetur të gjallë pasi i mbijetuan një aksidenti avioni dhe kaluan javë [...]

Pesë të vdekur nga një shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi

Një shpërthim në një fabrikë municionesh në Ankara të Turqisë, ka lënë të vdekur pesë [...]

Inteligjenca britanike: Ushtria e Ukrainës ka kaluar vijën e parë të forcave rus

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë së Madhe ka njoftuar se në 48 orët e fundit [...]

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit [...]

‘Dua të kthehem në Rusi para ditëlindjes sime të 75-të’, violonçelisti ruso-armen i dëbuar për 50 vjet

Violonçelisti rus, Gago Makichyan, i cili ka prejardhje armene i është shmangur plotësisht aktivitetit politik [...]

40 ditë pas rrëzimit të avionit, gjenden të gjallë katër fëmijë në xhunglën e Amazonës

Katër fëmijë janë gjetur të gjallë më shumë se një muaj pasi avioni i tyre [...]

ShBA e shqetësuar se Irani po ndërton fabrikë dronësh brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) thonë se kanë informacione se Irani synon të ndërtojë [...]

Putin vlerëson se kundërofensiva e Ukrainës ka dështuar

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha të premten, më 9 qershor, se kundërofensiva e madhe [...]