Category Archives: Rajoni & Bota

Policia izraelite i vret dy palestinezë në lindje të Jerusalemit

Policia kufitare e Izraelit i ka vrarë dy palestinezë në lindjen e aneksuar të Jerusalemit, [...]

BE i drejtohet Elon Muskut, thotë se po bëhet përhapja e dezinformatave në X pas sulmit të Hamasit

BE-ja ka paralajmëruar Elon Muskun se rrjeti social X (ish-Twitter) po përdoret për të përhapur [...]

Rajoni i përgjakur, NY Times e BBC raportojnë për foshnje e fëmijë të vrarë në Izrael

Gazetarët nga BBC dhe New York Times janë lejuar të hyjnë në Kibbutz Kfar Aza, [...]

Zjarr i madh në parkingun e makinave në Luton: Pezullohen fluturimet, qindra njerëz të bllokuar

Të gjitha fluturimet në aeroportin Luton në Britaninë e Madhe janë pezulluar dhe njerëzve u [...]

Trupat izraelite të grumbulluara në kufirin e Gazës ‘gati për të ekzekutuar misionin’

Ushtria izraelite thotë se qindra mijëra trupa janë afër kufirit të Gazës “gati për të [...]

CNN: Sakrifica e gazetarëve, të paktën shtatë të vrarë në luftën Izrael-Hamas

Disa gazetarë po e bëjnë sakrificën përfundimtare ndërsa mbulojnë zhvillimet në luftën midis Izraelit dhe [...]

Izraeli publikon shifrat e civilëve të huajë të vrarë në sulmin e Hamasit

Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit ka publikuar një listë me shifra të civilëve [...]

Izraeli kishte marrë paralajmërime nga inteligjenca egjiptiane për sulmin e Hamasit

Tel Avivi kishte marrë paralajmërime nga inteligjenca egjiptiane për sulmin e Hamasin, kanë raportuar mediat [...]

Në Evropë, numri më i madh i refugjatëve që nga viti 2016

Numri i kërkesave për azil në Bashkimin Evropian, Zvicër dhe Norvegji mund të kalojë një [...]

Erdogan: Në Gaza do të ndodhë masakër, ç’punë ka SHBA-ja të dërgojë aeroplanmbajtëse në Izrael? 

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka bërë deklarata të forta pas takimit me kancelarin e [...]