Category Archives: Lajme

Një i vdekur në vetaksident në rrugën Gjakovë – Prizren

Një person ka vdekur si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Gjakovë – Prizren. Lajmin [...]

Përleshja masive në Prizren, zbulohet arsyeja pse ndodhi

Një përleshje masive ka ndodhur pas mesnatës para urgjencës në Prizren, ku ishin të përfshirë [...]

Rusia ‘shkatërron’ 22 dronë ukrainas mbi Detin e Zi

Mbrojtja ajrore e Rusisë shkatërroi 22 dronë ukrainas mbi Detin e Zi gjatë natës, tha [...]

Parashikimi i motit për pesë ditë

Në Kosovë javën e ardhshme pritet të mbajë mot i ndryshueshëm. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të [...]

Wagnerit ‘i premtohet municion’ pas kërcënimit për tërheqje

Shefi i grupit Wagner tha se Moska ka rënë dakord me kërkesat e tij për [...]

Në Pejë nderohet lavdia e Ahmetit Gjikollit, në 24-vjetorin e rënies heroike

Me homazhe dhe nderime te përmendorja e tij, në qendër të Pejës, është shënuar sot [...]

Osmani për Betejën e Çabratit: Dëshmorët e UÇK-së janë vula e përjetësisë së shtetit tonë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka përkujtuar 24-vjetorin e Betejës së Çabratit. Osmani tha [...]

Përfundon konferenca për lansimin e Fondit Sovran

Me dy grupet punuese është mbajtur sot konferenca e Fondit Sovran, ku u tregua se [...]

Presidenti i Polonisë vizitë dy ditore në Shqipëri

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda do të zhvillojë një vizitë dyditore në Tiranë. Andrzej Duda [...]

Kurti: Në Bruksel morëm garanci për marrëveshjen e arritur në Ohër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në takimin e fundit që pati në [...]