Category Archives: Lajme

Ish-inspektori i AKI-së: Grupi terrorist serb sulmoi duke i bërë tri llogari që i dolën gabim

Ish-inspektori i AKI-së Shkëlzen Sopjani, ka thënë se grupit terrorist serb që dje kreu sulmin [...]

Rusia pretendon se ka dëbuar ukrainasit nga një fshat afër Bakhmutit

Agjencisë ruse e lajmeve, TASS, ka raportuar se forcat ukrainase janë dëbuar nga fshati Orekhovo-Vasilevka, [...]

EULEX: Kemi asistuar policinë e Kosovës në transportimin e pelegrinëve deri në Jarinjë

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EULEX), në një përgjigje për Klankosova.tv ka [...]

Ish-oficeri britanik: Ka gënjyer Vuçiq – uniformat mund të blihen, por jo edhe armët (VIDEO)

Ish-oficeri i KFOR-it Adde Clewlow, e ka komentuar ngjarjen tragjike që ndodhi të dielen në [...]

Ish-oficeri britanik për ngjarjen në veri: Ka shumë dëshmi se u organizua nga Serbia (VIDEO)

Ish-oficeri i KFOR-it Adde Clewlow, e ka komentuar ngjarjen tragjike që ndodhi të dielen në [...]

‘’Derisa të identifikohen qartë fajtorët’’ – për BE-në ende i paqartë fakti se terroristë serbë vranë policin e Kosovës

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka thënë se hetimet janë ende në vazhdim lidhur me [...]

Osmani pas takimit me Sarrazin: Veprimet terroriste në veri janë të orkestruara nga Beogradi

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka pritur në takim të dërguarin e posaçëm të [...]

Së shpejti do ketë një takim tjetër Kurti-Vuçiq në Bruksel

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka konfirmuar se së shpejti Kosova dhe Serbia do të [...]

Afrim Bunjaku shpallet “hero i Kosovës”

Afrim Bunjakut, policit që u vra në sulmin e djeshëm i është ndarë urdhri “post [...]

Lista Serbe fajëson Kurtin për ngjarjen në veri

Ngjarja e së dielës në Banjskë të Zveçanit tronditi Kosovën. Si pasojë e një sulmi [...]