Category Archives: Lajme

Përurohet zyra e re e Ambasadës së Kosovës në Senegal

Është përuruar zyra e re e Ambasadës së Kosovës, në Senegal. Njoftimi është bërë nga [...]

Vrasja e Liridonës, Naim Murseli dhe dy të dyshuarit tjerë nesër dalin para gjykatës

Ish-bashkëshorti i Liridona Murselit, Naimi dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e saj [...]

AAK-ja kritikon qeverinë: Të gjitha amendamentet tona janë hedhur poshtë – 22 komuna s’kanë asnjë projekt të ri për vitin tjetër

Deputeti i AAK-së i cili e përfaqëson këtë subjekt edhe në Komisionin për Buxhet dhe [...]

Krasniqi: Kjo Qeveri, përveç se e paaftë, është edhe kundër fjalës dhe medias së lirë (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratikë të Kosovës, Memli Krasniqi, përmes një postimi në Facebook, u shpreh [...]

Shqiptari u gjet i vrarë me plumb në kokë, gazeta gjermane: Ishte pjesë e krimit

Një shqiptar është vrarë para disa ditësh në Gjermani. Sipas gazetës gjermane Bild, 27 vjeçari [...]

Drejtësi për Liridonën: Marshim-protestë në Tiranë kundër femicidit

Vrasja tronditëse e Liridona Murselit në Bërnicë të Prishtinës, e cila u ekzekutua me porosi [...]

Gjermani: Dyshohet se një shqiptar u vra nga një shqiptar tjetër

Një shqiptar raportohet se u vra në Gjermani. Rasti tragjik dyshohet se ka ndodhur para [...]

Osmani takoi Karryn, folën për zhvillimet e fundit të sigurisë në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një postimi në “X” ka treguar se ka takuar [...]

Sot testohet alarmi publik në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot në orën 12:05 do të bëhet testimi i [...]

Davenport për rastin e Liridona Murselit: Tjetër rast brutal i femicidit – thirrje zgjimi për të gjithë ne

Kreu i misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar pas rastit të vrasjes [...]