Category Archives: Kulturë

Filmi “Rrushe” me titra në shqip, reagon aktori Shkumbin Istrefi

Aktori Shkumbim Istrefi, që është pjesë e serialit kosovar “Rushe”, ka reguar për transmetimin e [...]

Top Channel i vendosi titra serialit “Rrushe”, aktori kosovar: Unë duj Rrahimin, Rrahimi duj veten

Aktori kosovar, Fatmir Spahiu ka reaguar pasi Top Channel vendosi titra në serialin kosovar “Rrushe” [...]

Producentja dhe aktorja kryesore e serialit “Rrushe” tregon pse janë vendosur titrat shqip-shqip

Doresa Rexha, producente dhe aktorja kryesore e serialit ”Rrushe“, ka treguar se pse në Top [...]

Vdes këngëtarja legjendare Tina Turner

Këngëtarja e njohur amerikane Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare, në shtëpinë e vet [...]

Shpallet konkursi për hartimin e Master Planit për Kompleksin Memorial Adem Jashari në Prekaz

Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka bërë të ditur se është shpallur [...]