Author Archives: admin

Vetaksident në Istog, vdes 45-vjeçari

Një 45-vjeçar ka vdekur si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sonte në fshatin [...]

Arrestohet në Marok i dyshuar për vrasjen e Ardian Nikulajt

Është arrestuar i dyshuari për vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj. Shtetasi portugez R.R.S, 28-vjeçar është [...]

Farmacia italiane vjen në Kosovë (VIDEO)

Farmacia më e re në kryeqytet, SF FARMACI, ka hapur dyert këtë të hënë për [...]

Italia u ‘rekomandon fuqimisht’ shtetasve të vet të largohen nga Ukraina

Ministria e Jashtme e Italisë ka “rekomanduar fuqishëm” që çdo italian që është ende në [...]

Fushë Kosova kampione e ndëshkimeve për kufizimin e qasjes në dokumente publike (VIDEO)

Mosdhënia e disa përgjigjeve i kushtoi plotë 14.000 euro.  Komuna e Fushë Kosovës u gjobitë [...]

Ashensori ia zë dorën një fëmije në Ferizaj (FOTO)

Një fëmijë është lënduar të dielën nga ashensori. Dyshohet se atij ia kishte zënë dorën [...]

Hoti: Vendimet e dy viteve të kaluara të qeverisë janë tipike të sistemeve komuniste

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se projektligji për themelimin e Fondit Sovran paraqet [...]

“Ndërhyrja e BE-së, antikushtetuese” (VIDEO)

Sfidave për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 23 prillit u mbijetuan e nga to dolën fitimtarë. [...]

COMODITA, aset kontribues në Kosovë (VIDEO)

Besueshmëria ndër vite në procedurat doganore, do t’ia lehtësojë rrugën prodhuesit dhe eksportuesit më të [...]

Kurti flet me Sobotkan: Marrëveshja e Ohrit të zbatohet e plotë, pa vonesa dhe pa kushtëzime

Në ditën që u mbajt për herë të parë konferenca ”Vienna Economic Talks”, në Prishtinë, [...]