Author Archives: admin

Moti nesër me vranësira dhe intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mot me [...]

Moti nesër me vranësira dhe intervale me dielli

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mot me [...]

Zhvillimet në veri, Ismaili: Nuk ka reagime nga ndonjë zyrtar politik në Serbi (VIDEO)

Gazetari, Jeton Ismaili, duke folur për zhvillimet në veri, tha se në Serbi nuk ka [...]

Dugolli: Ndërkombëtarët i mbyllën sytë para bandave në veri (VIDEO)

Profesori universitar i historisë Bujar Dugolli, ka folur rreth zhvillimeve në veri të vendit, ku [...]

Në xhipin e Radojiçiqit që e sekuestroi Policia e Kosovës u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Policia e Kosovës, në aksionin e saj antiterrorist në Banjskë, sekuestruan një automjet të tipit [...]

Kurti: S’ka vend për dyshim, autorët e sulmit terrorist vepruan me mbështetjen e shtetit serb

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë një deklarim publik mbi armët dhe pajisjet ushtarake [...]

Kjo është lista e plotë e konfiskimeve të deritanishme në veri (FOTO)

Policia e Kosovës ka prezantuar mjetet dhe arsenalin e armëve të konfiskuara në veri të [...]

Në veri u konfiskuan edhe 1 mijë e 800 kartëmonedha, 107 çanta dhe 115 uniforma ushtarake  

Policia e Kosovës ka njoftuar se në veri janë konfirmuar 1 mijë e 800 kartëmonedha. [...]

150 eksploziv dinamit dhe 235 karikator për kallashnikov

Policia e Kosovës përmes një postimi në Facebook ka bërë prezantimin e mjeteve dhe arsenalit [...]

Orban: Ratifikimi i anëtarësimit të Suedisë në NATO nuk është urgjente

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, tha para Parlamentit të shtetit të tij të hënën se [...]