Author Archives: admin

Gruaja që u gjet e vdekur në autostradë është 23-vjeçare nga Ukraina

Një grua u gjet pa shenja jete mbrëmë në autostradën “Arbën Xhaferi”, në drejtimin Ferizaj-Prishtinë. [...]

Ganimete Musliu e kalon me sukses operimin në zemër

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, e ka kaluar me sukses operimin në [...]

Moti sot: Kryesisht me diell, temperaturat deri në 15 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë, parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas Meteo Kosova, temperaturat [...]

Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete

Një rast të rëndë që ka ndodhur sonte në autostradën ‘Arbën Xhaferi’, në dalje të [...]

Dialogu Kosovë-Serbi çelësi i zhbllokimi të derës së BE-së

Ministri për Evropë dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare i Austrisë, Alexander Schallenberg, ka pritur sot në takim [...]

Hezbollahu me sulme hakmarrëse ndaj Izraelit

Një sulm ajror izraelit vrau një grua dhe një vajzë në jug të Libanit më [...]

Brazili dënon “paralizën” në OKB për luftërat në Gazë dhe Ukrainë

Ministri i Jashtëm i Brazilit ka kritikuar “paralizën” në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të [...]

Gjendet e vdekur një grua në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një grua është gjetur pa shenja jete në autostradën “Arbën Xhaferi” në drejtimin Ferizaj-Prishtinë. Rastin [...]

Përveç ofrimit të sigurisë, policët i përgjigjen aksionit vullnetar për dhurim të gjakut

Mbi 40 pjesëtarë policorë në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicë të Jugut i janë [...]

Slayer ribashkohen pas pesë vjetësh

Bendi Slayer është ribashkuar në një performancë të gjallë pas pas pesë vjetësh. Ikonat e [...]

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit [...]

Sherr për pronat, vëllai vr*et motrën dhe nipin në Kumanovë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Kumanovën, ku në fshatin Gabresh, vëllai i ka [...]

Pranohen dosjet e para si dëshmi të krimeve nga Serbia në Kosovë, thirrje për të deponuar më shumë

Drejtori i Institutit për Krimet e Kryera Gjatë Luftës në Kosovë, Atdhe Hetemi ka folur [...]

Konfirmohen kërcënimet kundër kryeministrit Kurti

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti, sot raportoi në Komisionin për Mbikëqyrjen [...]

Protestuesit në Londër kërkojnë armëpushim në Gaza

Në Londër, deputetët po përgatiten të votojnë nëse do të bëjnë thirrje për një armëpushim [...]

SBAShK: Mund të ketë nga mësimdhënësit grevë të “heshtur” për shkak të pagës (VIDEO)

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj tha se mund të ketë grevë të heshtur nga mësimdhënësit [...]

Dy ditë pas zjarrit, banorët rikthehen në Shtëpinë e të Moshuarve (VIDEO)

Dy ditë pasi mori flakë, banorët e Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë janë rikthyer [...]

Sekretari Blinken në Brazil për takimin e G20-ës

Sekretari i Shtetit Antony Blinken ndodhet në Brazil për takimin në nivel ministrash të G20-ës, [...]

BE dënon vendimin e Rusisë për shpalljen e REL-it “organizatë të padëshirueshme”

Bashkimi Evropian ka dënuar vendimin e autoriteteve të Rusisë për shpalljen e Radios Evropa e [...]

Kalimi i Mbappes tek Reali, Arda Gulerin mund ta dërgojë tek Milani

Kylian Mbappe është njeriu më i përfolur në botën e sportit gjatë këtyre ditëve. Shumë [...]

Bie mbi punëtorët një pjesë e urës në Lochem të Holandës

Dy punëtorë kanë humbur jetën e dy janë lënduar si pasojë e rrëzimit të një [...]

Zelensky thërret liderët e Polonisë në kufi për ta zgjidhur çështjen e grurit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka ftuar presidentin polak, Andrzej Duda dhe kryeministrin Donald Tusk, [...]

BE-ja pajtohet për paketën e re të sanksioneve kundër Rusisë

Bashkimi Evropian është pajtuar për paketën e re të sanksioneve kudër Rusisë, që është paketa [...]

Putin i jep urdhrin e meritës të Rusisë, Dodikut

Udhëheqësi politik i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, e ka përshëndetur  “zhvillimin e bashkëpunimit” midis [...]

Nën kërcënimin e armës, grabiten barna dhe shiringa në një barnatore në Prishtinë

Një barnatore është grabitur sot rreth orës 09:40 në lagjen ‘Ulpiana” në Prishtinë. Dyshohet se [...]

Nëna e Navalnyt ngre padi në gjykatë, kërkon lirimin e trupit të të birit

Lyudmila Navalnaya, nëna e politikanit të ndjerë opozitar rus, Aleksei Navalny, ka dorëzuar një padi [...]

Mbreti Charles do të shfaqet në kartëmonedhat e Mbretërisë së Bashkuar nga qershori

Kartëmonedhat me portretin e Mbretit Charles do të hyjnë në qarkullim në Britani nga 5 [...]

Vetëvendosje inicion shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Prishtinë, ka iniciuar mbajtjen e një mbledhjeje të jashtëzakonshme të Kuvendit [...]

Rregullorja e BQK-së s’mund të trajtohet në Gjykatën Kushtetuese

Profesori dhe ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani, në një intervistë për “Express”, ka sqaruar [...]

S’do të shkoj në Bruksel, dinari nuk është pjesë e dialogut

Zëvendëskryeministri, Besnik Bsilimi, ka thënë të ditur se Bashkimi Evropian (BE) ka caktuar takim për [...]

Irani fajëson Izraelin për shpërthimet në tubacionet e gazit

Ministri iranian për Naftë, Javad Owji, ka fajësuar Izraelin për një sërë shpërthimesh të ndodhura [...]

Komandanti i KFOR-it takohet me kryetarin e Shtërpcës, bisedojnë për situatën e sigurisë

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Ozkan Ulutas, ka takuar sot kryetarin e Komunës së Shtërpcës, [...]

Azemi: Institucionet relevante nuk duan të ulen e bisedojnë për problemet tona (VIDEO)

Sot kanë hyrë në grevë punëtorë teknikë dhe të sigurimit fizik të Universitetit te Prishtinës [...]

Arrestohet nje informator i FBI-së

Një ish-informator i FBI-së i akuzuar për gënjeshtra për presidentin Joe Biden dhe djalin e [...]

Të merren masa ndaj përgjegjësve shëndetësorë

Ministri i Shëndetësisë, Arbën Vitia ka reaguar lidhur me rastin e vdekjes së 4-vjeçares nga [...]

Policia: Në barnatoren e lagjes “Ulpiana” u grabitën barna e shiringa në vlerë të 800 eurove

Një person dyshohet se nën kërcënimin e armës së ftohtë ka grabitur një barnatore në [...]

Bislimi paralajmëron se Qeveria do të dalë me disa masa për zbatimin e rregullores që e heq dinarin nga përdorimi

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka thënë se Qeveria e Kosovës në ditët në vijim do të [...]

Ministri Maqedonci pritet nga homologu finlandez, diskutojnë për situatën e sigurisë në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, me ftesë të homologut të tij finlandez, Antti Häkkänen, kanë [...]

Gërvalla pritet në takim nga homologu i saj austriak, e informon rreth veprimeve destabilizuese të Serbisë

Në frymë tejet miqësore, në kuadër të vizitës zyrtare në Austri, ministrja e Punëve të [...]

Elldin Uglari emërohet zëvendësministër i Zhvillimit Rajonal

Kryeministri Albin Kurti ka emëruar sot Elldin Uglari, zëvendësministër të Zhvillimit Rajonal. Kjo u bë [...]

Marrja nën kontroll e Rafah është thelbësore për të mposhtur Hamasin

Burimi: WSJ Është bastioni i fundit i grupit terrorist. Pse Biden kundërshton që Izraeli të [...]

Tërhiqet personi që u lëndua në Via Ferrata, dërgohet për trajtim mjekësor

Personi që u lëndua në Via Ferrata të Pejës është tërhequr nga Shërbimi i Kërkim-shpëtimit [...]

Dy të vrarë në fshatin Gabresh të Kumanovës

Sot në mesditë ka ndodhur një vrasje e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës, ku [...]

Dyshohet se u grabit një barnatore në lagjen “Ulpiana” të Prishtinës

Një barnatore në Ulpianë dyshohet se sot është grabitur nga persona të panjohur. Burime për [...]

UP kremton Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, merr pjesë edhe Kurti

Universiteti i Prishtinës ka kremtuar Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, duke theksuar rëndësinë dhe vlerën [...]

Osmani në takim me ambasadorët evropianë kërkon heqjen e menjëhershme të masave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në takim që ka pasur të mërkurën me shefin e [...]

Gërvalla takohet me Schallenbergun, e informon për Banjskën

Në frymë tejet miqësore, në kuadër të vizitës zyrtare në Austri, Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e [...]