“11 ambulanca dhe 100 kamionë me ndihma të dërguara nga Turqia arrijnë në Gaza”

Gaza

Njëmbëdhjetë ambulanca dhe rreth 100 kamionë që transportonin ndihma të dërguara nga Turqia kanë arritur në Gaza.

Këtë e ka bërë të ditur Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestine, e cila bëri të ditur se ndihmat kanë arritur në Gaza përmes pikës kufitare Rafah, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Tutje,  bëhet e ditur se kamionët përfshijnë ushqim, ujë dhe furnizime të ndryshme mjekësore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.