Ministri i Jashtëm egjiptian takohet me ligjvënësit amerikanë

Sameh Shoukry

Ministri i Jashtëm egjiptian, Sameh Shoukry është takuar në Washington me senatorët amerikan.

Në takimin që zhvilloi me Ted Cruz, Marco Rubio, Lindsey Graham dhe Chris Coons, u tha se u trajtuan marrëdhëniet dypalëshe, si dhe përpjekjet për të ndaluar luftën në Gaza.

Gjithashtu u diskutua edhe për dërgimin e ndihmave humanitare dhe diskutuan çështje ndërkombëtare dhe rajonale me interes të përbashkët.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.