Gantz: Izraeli do të vazhdojë me operacionin tokësor në Gaza

Benny Gantz

Ministri izraelit i kabinetit të luftës Benny Gantz tha se Izraeli do të vazhdojë operacionin e tij tokësor në enklavë, duke u zotuar se “asgjë nuk do të na ndalojë”.

Ai shtoi se dallimet politike janë lënë mënjanë pasi forcat izraelite intensifikojnë luftën në Gaza.

Ndër të tjera Gantz tha se përpjekjet vazhdojnë për të liruar të gjithë pengjet e mbetura në Gaza, përfshirë ushtarët.

Këto ai i deklaroi para gazetarëve në Tel Aviv, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.