Osmani takon kryeministren e Danimarkës, diskutojnë për zhvillimet e fundit në Kosovë

Vjosa Mette

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka takuar kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen.

Osmani dhe Frederiksen, diskutuan për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe rajon.

“Një mundësi e mirë për të diskutuar zhvillimet e fundit në vendin tonë dhe rajon. Danimarka është një mike e vlefshëme për Kosovën, dhe ne mezi presim të vazhdojmë të punojmë së bashku për të përballuar sfidat e përbashkëta”, ka shkruar Osmani në X.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.