Shqipëria e para në grupin E

Albania

Shqipëria e ka përfunduar kampanjën kualifikuese për në “EURO 2024”.

Kombëtarja “Kuq e Zi”, përveç që është kualifikuar, është edhe kryesuese e grupit E.

Skuadra e Sylvinhos, ndeshjen e fundit e pati në “Air Albania” kundër Ishujve Faroe, duke barazuar pa gola, 0:0.

Shqipëria në vendin e parë arriti që t’i grumbullojë 15 pikë.

Ajo e la prapa Çekinë me po aq pikë, por me golaverazh më të dobët.

Nga grupi E, shkojnë Shqipëria dhe Çekia.

Grupi E

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.