Presidentja Osmani në CNN: Vuçiq po përdorë narrativën e Millosheviqit, ka partner kriminelin Radojiçiq

Presidentja Osmani në CNN: Vuçiq po përdorë narrativën e Millosheviqit, ka partner kriminelin Radojiçiq

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq po përdorë narrativën e Sllobodan Millosheviqit dhe qëndron prapa aktit terrorist në Banjskë.

”Ai po përdorë narrativën e Millosheviqit”, tha ajo në CNN, transmeton klankosova.tv.

Për këtë presidentja Osmani tha se ka mjaft dëshmi, sikurse pamjet e po ashtu përfshirë edhe arsenalin e armëve të gjetura në atë zonë, transmeton klankosova.tv.

‘’Këto nuk janë armë që përdoren nga qytetarë të zkonshëm por nga ushtarakë profesionistë’’, deklaroi ajo mes tjerash.

Madje shefja e shtetit të Kosovës, u shpreh se vet Milan Radojiçiq, është partneri kryesor Aleksandër Vuçiqit, ndonëse gjendet pjesë e Listës së Zezë të SHBA-së dhe Mbretërisë së Bashkuar.

”Vuçiq po fshihet prapa Milan Radojiçiqit”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.