Aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Ferizaj, humb jetën një grua

Aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Ferizaj, humb jetën një grua

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë-Ferizaj.Gjatë këtij aksidenti ka humbur jetën një grua.
Kjo është konfirmuar nga Zëdhënësja e Policisë, Florie Ahmeti.

Ajo ka bërë të ditur se në aksident janë përfshirë një kamion dhe një veturë.

“Sot rreth orës 13:15 kemi pranuar informatën se në rrugën Prishtinë – Ferizaj, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira, dy automjete (një kamion dhe një veturë), të cilat kanë qenë në lëvizje. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar një person e cila nuk ka arritë të përballojnë plagët dhe e njëjta ka ndërruar jetë. Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes”, theksoi ajo.

Ahmeti shtoi se me rastin po merret hetuesia nga njësiti i trafikut rrugor.