Kur e nisi Radojiçiqi vilen buzë Ujmanit? (VIDEO)

Kur e nisi Radojiçiqi vilen buzë Ujmanit? (VIDEO)

Njësia Speciale gjatë ditës bastisi pronat e terroristit Milan Radojiçiq në veri të Kosovës.

Ndër pronat që ishte cak i bastisjes ishte edhe vila e tij afër Liqeni të Ujmanit, për të cilën është bërë kërkesë që e njëjta të sekuestrohet.

Në pamjet satelitore, shihet që ndërtimin e vilës, Radojiçiq e nisi në vitin 2018, ku deri në tetor të vitit 2019, shiheshin vetëm disa gërmime e një objekt i vogël.

Në vitin 2020, përveç zgjerimit të hapësirës, Radojiçiq hapi edhe rrugë në të dyja anët e vilës.

Ndërsa ndërtimi i saj, në bazë të pamjeve  përfundoi tek në vitin 2022.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.