Policia në aksion kundër krimeve kibernetike

krimet kibernetike

Në orët e hershme të mëngjesit u raportua për bastisje në “Lagjen e Spitalit” në Prishtinë.

Zëdhënësi i policisë Baki Kelani, tha për Klankosova.tv se është duke u zhvilluar një operacion kundër krimeve kibernetike, në lokacione të ndryshme.

“Operacioni policor është duke u realizuar në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë. Pas përfundimit të operacionit pritet të bëhen të ditura detajet”, tha Kelani.

Klankosova.tv do t’ju mbajë të informuar lidhur me aksionin.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.