LIVE Rubikon| Abdixhiku prezanton 100 zotimet e programit (VIDEO)

LIVE Rubikon| Abdixhiku prezanton 100 zotimet e programit (VIDEO)

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, për herë të parë është duke shpalosur pikat kryesore nga 100 zotimet e programit të LDK-së, “Rruga e Re.

Abdixhiku, i ftuar në emisionin “Rubikon” në Klan Kosova, ka thënë se është në kërkim të një platforme politike, që i adreson krizat thelbësore që ka Kosova.

“Jemi në trajektoren e angazhimit tonë politikë tash e dy vite e gjysmë, sepse kemi punuar shumë, dhe përveç pjesës tonë organizative, jemi në përpjekje të të një platforme politike, që i adreson krizat thelbësore që ka Kosovë, që në thelb e bën kapërcimin e madh nga temat e thata si ato, në projekte konkrete, për çka qytetarët tanë kanë nevojë”, u shpreh Abdixhiku.

“Gjërat më thelbësore është pasuria e Kosovës. Pasuritë e Kosovës janë dy gjëra, janë njerëzit e Kosovës dhe koha e Kosovës. Njerëzit e Kosovës po ikin, koha po na kalon. Unë jam i interesuar të flasë për këto dy elemente thelbësore të orientimit tonë politikë, dhe këtu ta mbajë partinë tonë politike në këtë fokus, më pas janë qytetarët e vendit që do të vlerësojnë se cila formë e politikëbërjes është e duhura”.

“Më e lehta është të shahemi ndahemi, e të ofendojmë njëri-tjetrin, të flasim për të shkuarën – unë jam i interesuar të flasë për të ardhmen”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.