Arsenali interesohet për Jamie Bynoe-Gittens

Jamie Bynoe-Gittens

Arsenali është i interesuar për të nënshkruar kontratë me lojtarin e Borussia Dortmundit, Jamie Bynoe-Gittens në janar.

“The Gunners” janë të gatshëm të paguajnë 30 milionë euro për ta blerë këtë lojtar, kur mundësia e transferit do të jetë në vitin e ardhshëm, raporton Goal.com, transmeton Klankosova.tv.

19-vjeçari anglez për momentin luan si sulmues në ekipin e Dortmundit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.