Zbulohen detaje nga oferta e Juventusit për Kessie

Zbulohen detaje nga oferta e Juventusit për Kessie

Juventusi ka bërë një ofertë për të nënshkruar me Franck Kessie nga Barcelona në huazim me një opsion blerjeje të detyrueshme, sipas gazetarit Giacomo Iacobellis.

Opsioni i blerjes do të hyjë në fuqi në verën e vitit 2024 dhe do të shohë që Juve t’i paguajë Barçës 15 milionë euro për ta bërë marrëveshjen të përhershme.

Zonja e Vjetër po i ofron Kessies një marrëveshje katërvjeçare me një pagë prej 6.5 milionë euro në sezon. Kjo është pak më e lartë se sa fiton ai te Barça.

Barcelona e ka nxjerrë mesfushorin në shitje këtë verë teksa po përpiqet të ulë kufirin e pagave të tyre.

Megjithatë, Blaugranasit ka nevojë për një fluks parash nga shitjet e lojtarëve, kjo është arsyeja pse ata mund të refuzojnë një marrëveshje huazimi për të.

Reklama

Kessie iu bashkua Barçës falas verën e kaluar dhe u shfaq në 43 ndeshje të skuadrës ku shënoi tri gola dhe bëri tri asistime.