Edhe sot mot me diell, temperaturat shkojnë deri në 36 gradë

mot me diell

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht me diell, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-36 gradë Celsius”, thotë IHK-ja.

Temperatura më e lartë, 36 gradë Celsius, pritet të ngjajë në Prizen dhe Gjakovë, ndërkaq më e ulëta, 15 gradë Celsius, në Istog.