Balli Kombëtar proteston ndaj Serbisë për presionin që po i bën Luginës

Balli Kombëtar proteston ndaj Serbisë për presionin që po i bën Luginës

Partia e Ballit Kombëtar Demokrat Shqiptar proteston kundër presionit që Serbia sipas tyre po i bën shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Protesta që do të nis nga sheshi “Zahir Pajaziti” do të vazhdojë deri te sheshi “Skënderbeu” derisa të pranishmit do të shprehin pakënaqësinë e tyre në lidhje me kërkesat që kanë.

Mesazhet e tyre ata i kanë shfaqur edhe me pankarta, derisa pjesëmarrësve po u prin kryetari i BKD-së Nikoll Perkaj. /Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS