Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Dielli do të lind përsëri

Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Dielli do të lind përsëri

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar ish-presidentin Hashim Thaçin dhe ish-kryeparlamentarin, Kadri Veseli në Hagë.

Krasniqi theksoi se se ‘dje, sot e përgjithmonë – ata janë krenaria jonë’, transmeton Klankosova.tv.

“Sot, në Hagë, vizitë çlirimtarëve tanë, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, për të shprehur edhe një herë respektin dhe mirënjohjen për kontributin e tyre historik”, shkruan Krasniqi.

“Liria jonë – ishte lufta e tyre. E ardhmja jonë – ishte misioni i tyre. Kosova – ishte dhembja dhe dashuria e tyre. Dje, sot e përgjithmonë – ata janë krenaria jonë. Dielli do të lind përsëri!”.