Haxhiu: Kjo ishte një revoltë spontane qytetare pas aferës “Zdravo”, do të ketë sërish protesta (VIDEO)

Bekim Haxhiu

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka marrë pjesë në prostestën e veteranëve, të cilën ai e quajti revoltë spontane qytetare.

Haxhiu u shpreh se kjo revoltë ka ardhë pas, siç u shpreh ai, aferës “Zdravo”, njofton Klankosova.tv.

Ai tha se protesta do të ketë në të ardhmen, sipas tij, ashtu siç janë paralajmëruar nga organizatorët dhe veteranët.

“Kjo më shumë ishte revoltë spontane qytetare, pas aferës “Zdravo”.  Kjo qeveri mbanë kontakte të fshehura me Listën Serbe, mbanë kontakte të fshehura me Vuçiqin përmes Radojçiqit dhe Kusari-Lilës, prandaj ishte një revoltë qytetare më shumë se protestë, sepse protestat do të jenë të ardhshme të paralajmëruara nga organizatorët dhe nga veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, u shpreh Haxhiu.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.