Futbollistët që luajtën në Inter dhe Juventus

Futbollistët që luajtën në Inter dhe Juventus

Duket se Interi i ka prishur punët me Lukakun dhe ka tërhjekur ofertën për të tek Chelsea, me të mësuar se belgu është në biseda me Juvnetusin.

Megjithatë, nëse Lukaku do të kalonte nga Interi në Juventus, nuk do të ishte i pari.

Shumë emra të njohur të botës së futbollit kanë luajtur në këto dy skuadra të njohura italiane, e që kanë rivalitet të jashtëzakonshëm për qindra vite.

Andrea Pirlo, Roberto Baggio, Zlatan Ibrahimovic, Fabio Cannavaro, Giuseppe Meazza, Patrick Vieira, Marco Tardelli e Edgar Davids janë disa nga më të njohurit që gjatë karrierës së tyre kanë veshur edhe fanellën e Interit edhe atë të Juventusit.