Ajeti: Për qeverinë tonë ende pyetën kriminelët serbë (VIDEO)

Avni Ajeti

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Avni Ajeti, tha se të drejtat e veteranëve po mohohen nga Qeveria e Kosovës.

Gjatë fjalimit të tij, në protestën e organizuar në sheshin “Skënderbeu” tha se për qeverinë tonë po pyeten ende kriminelët serbë.

“Jemi këtu që nëpërmjet fjalës së lirë t’i japim përgjigje këtij trajtimi të padinjitetshëm”, tha Ajeti.

Ai theksoi se ministri i Financave Hekuran Murati, i pati quajtur veteranët “mercenarë”.

“Por, as ai dhe as shefi i tij nuk e kanë provuar plumbin. Ata ishin në kafene dhe ne në istikame”, theksoi ai.

Sot me fillim nga ora 18:00, ka nisur protesta për veteranët ku po marrin pjesë edhe qytetarët dhe anëtarët e partive politike.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS