Delegacioni ligjvënës belg në AP të NATO-s takon kolegët kosovarë

delegacioni belg

Një delegacion nga Parlamenti Federal i Belgjikës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s është takuar me delegacionin e Kuvendit të Kosovës në AP të NATO-s, raporton Ekonomia Online.

Pas takimit, delegacionet e Belgjikës dhe të Kosovës në AP të NATO-s do të mbajnë konferencë për medie.

Gjatë ditës, ky delegacion do të takohet edhe me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe me Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri, Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë dhe Komisionin për Integrime Evropiane.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS