Zemaj i kërkon Konjfucës që ta ndërpres seancën: S’po i kontribuoni as Kosovës as pushtetit tuaj

Zemaj

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka kërkuar nga kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, që të ndërpritet seanca e sotme.

Sipas Zemajt, Konjufca është i detyruar që ta ndërpresë seancën në bazë së rregullores së punës së kuvendit.

“Neni 67, pezullimi dhe mbyllja e seancës plenare. Në rast se në sallë bëhet rrëmujë dhe nuk respektohet kërkesa e kryesuesit për mbajtjen e rregullit, kryesuesi e ndërpret seancën plenare”.

“Në rast se përsëri rrëmuja vazhdon, kryesuesi e pezullon seancën dhe kuvendi e vazhdon punën në një ditë tjetër”, tha Zemaj, njofton Klankosova.tv.

Tutje, ai tha se me këtë formë të mbajtjes së seancës, mazhoranca s’po i kontribuon as Kosovës e as pushtetit.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.