Ristuccia pret në takim komandantin britanik, flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

KFOR

Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, u takua me komandantin e gjeneral-lejtnant Wooddisse.

Ata kanë diskutuar për situatën e sigurisë në Kosovë dhe angazhimin e Mbretërisë së Bashkuar në KFOR, raporton Klan Kosova.

“Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, u takua me komandantin e gjeneral-lejtnant Wooddisse. Ata kanë diskutuar për situatën e sigurisë në Kosovë dhe angazhimin e Mbretërisë së Bashkuar në KFOR”, thuhet në njoftimin e KFOR-it në Twitter.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

klankosova.tv