PDK-ja s’e lejon vazhdimin e seancës në Kuvend

PDK

Disa deputetë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës kanë dalë te foltorja Kuvendit të Kosovës për të mos e lejuar vazhdimin e seancës.

Kjo pasi ka pasur kërkesa nga PDK-ja që të ndërpritet seanca me arsyetimin se pas përleshjes fizike që ndodhi në sallë, nuk janë kushtet dhe vullneti për vazhdim të seancës.

Megjithatë, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, vlerëson se vullneti i mazhorancës është që seanca të vazhdojë.

Konjufca s’i përfill kërkesat e LDK-së dhe PDK-së për ndërprerje të seancës

klankosova.tv