PDK-ja me pankarta për Kurtin e Kusarin: “Zdravo” e me hundë të zgjatura

PDK

Shqyrtimi i dytë i projektligjit për çmimin e produkteve medicinale dhe formimi i organit përzgjedhës të pavarur për përzgjedhjen e anëtarit të Organit Shqyrtues të Prokurimit.

Deputetët e PDK-së, në seancën e kuvendit kanë vendosur dy pankarta në të cilat shihen kryeministri i vendit, Albin Kurti, e shefja e deputetëve të VV-së, Mimoza Kusari, me hunë të zgjatura e shprehjen serbe “zdravo”.

Kjo vjen pas zhvillimeve që ndodhen sot në kuvend, ndërsa PDK-ja vazhdon ta mbajë të bllokuar foltorën e kuvendit.

Aktualisht, kuvendi ka nisur seancën e jashtëzakonshme për shqyrtimin e dytë të projektligjit për çmimin e produkteve medicinale dhe formimin e organit përzgjedhës të pavarur për përzgjedhjen e anëtarit të Organit Shqyrtues të Prokurimit.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.