PDK ia vendos Kurtit dhe foltores së kuvendit pankartën ”ZDRAVO” (FOTO)

PDK ia vendos Kurtit dhe foltores së kuvendit pankartën ”ZDRAVO” (FOTO)

Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, i kanë vendosur pankarta me shprehjen ‘’Zdravo’’, që në gjuhën serbe nënkupton përshëndetje, e që e njëjta vie pas bisedave që u zbardhën mes shefes së Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, me përfaqësues të Listës Serbe, përfshirë kriminelin Milan Radojiçiq.

Këto pankarta zunë vend, në foltoren e deputetëve, teksa aty po niste fjalimin e tij deputeti i VV-së, Adnan Rrustemi, dhe tek ajo e kryeministrit, Albin Kurti.

 

The post PDK ia vendos Kurtit dhe foltores së kuvendit pankartën ”ZDRAVO” (FOTO) appeared first on Klan Kosova.