Pas rrahjes në Kuvend – Kurti, ministrat e deputetët ende nuk janë ulur

Pas rrahjes në Kuvend - Kurti, ministrat e deputetët ende nuk janë ulur

Përplasja mes pozitës dhe opozitës në Kuvendin e Kosovës që ndodhi sot ka përfunduar.

Por të gjithë deputetët dhe kabineti qeveritar janë në këmbë bashkë me kryeministrin Albin Kurti, nuk janë ulur në vendet e tyre përkatëse.

Pranë Kurtit janë duke qëndruar mbrojtja e tij e afërt dhe ministrat bashkë me deputetët e LVV-së përreth.

E gjithë përplasja ndodhi derisa Kurti ishte duke mbajtur fjalim në Kuvend./Klankosova.tv