Lushtaku do t’i padis zëvendëkryeministrin Bislimi dhe ministrat Haxhiu e Murati

Lushtaku do t'i padis zëvendëkryeministrin Bislimi dhe ministrat Haxhiu e Murati

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, ka paralajmëruar padi ndaj zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, ministres Albulena Haxhiu dhe ministrit Hekuran Murati.

Kjo sipas tij, për sjelljet e tyre të dhunshme, ndaj tij dhe kolegëve të tij deputetë të PDK-së, në ambientet e kuvendit gjatë seancës, transmeton klankosova.tv.