Konjufca s’i përfill kërkesat e LDK-së dhe PDK-së për ndërprerje të seancës

kuvendi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, nuk i ka përfillur kërkesat e LDK-së dhe PDK-së për ndërprerje të seancës.

Këto kërkesa të partive opozitare kanë ardhur pas një përleshjeje që ka ndodhur në sallë të Kuvendit, raporton Klan Kosova.

Sipas tij, vullneti i mazhorancës në sallë është që seanca të vazhdohet.

Kujtojmë se sot në mesditë ka ndodhur një përleshje fizike ndërmjet disa deputetëve të PDK-së dhe përfaqësuesve të pushtetit.

Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarjeje.

Përleshja në Kuvend, shishe e grushte ndërmjet PDK-së dhe VV-së (VIDEO)

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

klankosova.tv