Konjufca, opozitës: Në zgjedhje shkojmë kur të doni

konjufca

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, pas kërkesës që të tejkalohet situata e krijuar sot, ku pati përleshje fizike mes deputetëve të pozitës e opozitës, foli edhe për zgjedhje.

Konjufca, ndër të tjera opozitës i tha se “në zgjedhje shkojmë kur do të doni”.

“Në zgjedhje shkojmë kur të doni. Bile, bile mendoj që nëse kuvendi do ta realizonte këtë agjendën veç sot që e kemi, qeverisë shumë do t’ia rrisnit përnjëmend për me shku në zgjedhje”, tha Konjufca, njofton Klankosova.tv .

Tutje, ai tha se përmbushja e agjendës së sotme prej 31 pikave do t’i kontribuonte shkuarjes në zgjedhje.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.