Ambasadorit norvegjez i përfundon mandati, e falënderon Osmanin për bashkëpunim

Jens Vjosa

Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grøndahl, ka bërë të ditur se ka përfunduar mandati i tij.

Ai e ka falënderuar presidenten Vjosa Osmani për bashkëpunimin e treguar, si dhe për të cilën ka thënë se është një presidente e duhur për popullin e Kosovës.

“Lamtumira, asnjëherë nuk është e lehtë. Sidomos në Kosovë ku mandati im ka qenë i mbushur me shumë gëzime dhe progrese që kur erdha në vitin 2019”, ka shkruar Grøndahl në Twitter./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.