Incizimet, Haradinaj paralajmëron protesta – Klan Kosova

Incizimet, Haradinaj paralajmëron protesta - Klan Kosova

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, duket që ka paralajmëruar protesta lidhur rastin e incizimeve të bisedave midis shefes së grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, dhe zyrtarit të Listës Serbe, Slavko Simic.

Haradinaj madje ka ironizuar me thënien e famshme të kryeministrit Albin Kurti, “me apo pa koordinim”, duke shfrytëzuar rastit të thotë që protestat janë të paevitueshme.

“Duket se me apo pa koordinim, protestat janë të pashmangshme”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.