Bekim Haxhiu i reagon Kusari-Lilës: Deri dje na spiunuat te armiku, sot po na shani para armikut

Bekim Haxhiu i reagon Kusari-Lilës: Deri dje na spiunuat te armiku, sot po na shani para armikut

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, i ka reaguar shefes së Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lilës, e cila i ankohej përfaqësuesve të Listës Serbe për të.

Haxhiu i thotë Kusari-Lilës, se kërkesën e qytetarëve për Trustin dhe Ligjin për Veteranët e UÇK-së i keni diskutu për me i rrëzu me Listën Serbe, transmeton klankosova.tv.

”Albin & Mimozë: A e dini bre kush jeni ju? Ju jeni llumi i shoqërisë kudo që folet shqip?!

LVV Krejt dhe Drejt te Radojçiqi!

Te ai shkojnë pa hezitim këta tradhtarë, kolaboracionista, mashtrues, rrenca, hajna, shpiuna…!!!

Kërkesën e qytetarëve për Trustin dhe Ligjin për Veteranët e UÇK-së i keni diskutu për me i rrëzu me Listën Serbe.

Turp ju qoftë!

Kolaboracionista/e, bashkëpuntorë/e te kriminelëve që ofendojnë ushtarët e plagosur të UÇK-së që kanë derdhur gjak për lirinë e vendit.

Me çfarë ftyre qëndroni në ulëset e Kuvendit të Kosovës së lirë.

Albin, çka ke me ju thanë sot nënave gjakovare, ushtarëve të UÇK-së , familjeve të dëshmorëve, të martirëve dhe të zhdukurëve.

Deri dje na keni shpiunu te armiku sot po na shani para armiku.

Këta jeni ju, tradhtarë e trushpërlarë.

Sa herë te na shani para armikut, nuk na ofendoni, por na bani nderë.

Jemi mësuar me të tilla sharje, spiunazha  prej UDB-es, ju veç po e vazhdoni misionin e saj.

Me të tillë mendësi jugonistalgjike jemi përballur çdo ditë para lufte e po vazhdojmë edhe sot”.