Kimmich i “mbyll derën” Barçës: Kam edhe dy vite kontratë me Bayern

Kimmich i “mbyll derën” Barçës: Kam edhe dy vite kontratë me Bayern

Tifozët e Bayern Munich mund të marrin frymë të lirshëm, pasi Joshua Kimmich betohet për besnikëri ndaj skuadrës bavareze.

Në një intervistë për gazetën “Bild”, mesfushori gjerman përjashtoi transferimin te Barcelona.

“Në përgjithësi, nuk jam shumë i përfshirë në thashethemet e tregut të transferimeve. Siç e dinë të gjithë, kam ende dy vite në kontratën time dhe kemi plane të mëdha në Bayern”-deklaroi gjermani.