Shefi i NATO-s: Ukraina po fiton terren në kundërofensivë

Shefi i NATO-s: Ukraina po fiton terren në kundërofensivë

Ukrainasit po bëjnë përparime dhe po fitojnë terren në kundërsulmin e tyre, ka thënë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Stoltenberg bëri këto komente të shkurtra përpara një takimi me Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken këtë pasdite.

Megjithatë, ai shtoi se është ende herët kundërsulmi i Kievit, shkruan Skynews.

NATO po përgatitet për samitin e liderëve në kryeqytetin lituanez Vilnius, ku pritet të shtojë mbështetjen e saj për Ukrainën.