Mbappe i përgenjështron mediat: “Nuk do të largohem nga PSG”

Mbappe i përgenjështron mediat: “Nuk do të largohem nga PSG”

Gjatë ditës së sotme doli një lajm ku thuhej se PSG i ka dhënë ultimatum Kylian Mbappes të nënshkruaj kontratë të re gjatë kësaj vere ose do ta nxjerrin në shitje në këtë merkato, pasi drejtuesit parisien nuk duan ta humbasin yllin francez falas.

Megjithatë, këto lajme i përgenjështroi mënjëherë Mbappe në rrjeten sociale.

“GENJESHTRA…X- Tashmë kam thënë se do të vazhdoj sezonin e ardhshëm te PSG dhe shumë i lumtur.”, shkroi Mbappe në Tëitter.

Gjatë edicionit 2022/23, Kylian Mbappe shënoi 41 gola e ka dhuruar 10 asistime në të gjitha garat.